توسط منوچهر علی‌پور منتشر می‌شود:

 

 زندگی و شعر خلیل عمرانی در یک کتاب
» سرویس: فرهنگی و هنری - ادبیات و نشر
کد خبر: 92021308421
جمعه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۰۹:۲۲
زندگی و شعرهای خلیل عمرانی توسط منوچهر علی‌پور در کتابی ویژه نوجوانان و جوانان تصویر و تحلیل می‌شود.
 منوچهر علی‌پور به خبرنگار ادبیات و نشر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،‌ گفت: این اثر به عنوان پنجاه و دومین جلد از مجموعه «بزرگان ایران» توسط انتشارات تیرگان راهی بازار می‌شود.
 او افزود: در این اثر در کنار پرداختن به زندگی خلیل عمرانی به منظور بررسی شعرهای این شاعر فقید، موضوعاتی همچون عشق‌، مهربانی‌، بومی‌گرایی‌، شهید و شهادت‌، انقلاب اسلامی و ادبیات پایداری و مرگ‌اندیشی‌ را در شعرهایش بررسی کرده‌ام.

 این اثر به تازگی فیش‌برداری‌اش را پشت سر گذاشته و قرار است به زودی کار نگارش آن شروع شود.

خلیل عمرانی، شاعر آیینی، 19 آذرماه پس از یک دوره بیماری در سن 48سالگی در بیمارستان قلب تهران درگذشت. پیکر او 20 آذرماه در تهران تشیع و طبق وصیت خودش، برای خاک‌سپاری به شهر دیر از توابع استان بوشهر منتقل شد.

 عمرانی متولد سال 1343 در بوشهر، کارشناس ارشد رشته‌ی ادبیات فارسی بود. از میان آثار منتشرشده‌ی او به «مروارید فراموش»، «ترنم حضور»، «ساعت به وقت شرعی دریا» و «دلمویه‌های بم» می‌توان اشاره کرد.

/ 2 نظر / 24 بازدید
کیوان

بسیار خوب

ابراهیم سیاحی

سلام و خداقوت میگم خدمت استاد بزرگوار آقای علیپور مطالب وبلاگ شما را خوندم بسیار زیباست . البته چند تا از شعرهای زیبایتان را هم پرینت زدم و برای همکاران خواندم بسیار لذت بردند. برایتان آرزوی توفیق و سربلندی دارم .موفق باشید سیاحی از استان هرمزگان